Aktualności

Maciek Madziała zawodnikiem sezonu 2014/2015 w LKS Gola!/...

• autor: dawid1987, 2015-07-01 18:32
Maciek Madziała zawodnikiem sezonu 2014/2015 w LKS Gola!/ Podsumowanie sezonu.

Maciek Madziała został wybrany przez ankietowanych uczestniczących w plebiscycie na koniec sezonu : za najlepszego zawodnika Naszej Drużyny sezonu 2014/2015 zdobywając 33% głosów z ogólnej liczby 12 głosujących. Na drugim miejscu uplasowali się Adrian Kotus, Dawid Młocek i Kamil Młocek po 17 % głosów, natomiast na trzecim miejscu usadowił się Tomek Skowronek i Grzesiek Fedorowicz z 8% głosów.

Poniżej wyniki oraz statystyczne podsumowanie sezonu 2014/2015 w wykonaniu LKS Gola Świdnicka...

Oto wyniki przeprowadzonego plebiscytu:

1. Maciek Madziała -- 33% głosów

2. Adrian Kotus, Dawid Młocek, Kamil Młocek -- po 18% głosów

3. Grzesiek Fedorowicz, Tomek Skowronek -- po 8% głosów

Zwyciężył Maciek Madziała, który jako jedyny w LKSie rozegrał wszystkie 30 spotkań w sezonie oraz został najlepszym strzelcem zespołu z 8 bramkami na koncie, choć nie jest nominalnym napastnikiem. Maciek odpowiadał najczęściej za rozegranie i dobrze wywiązywał się ze swojej roli, dokładając do swojego dorobku 5 asyst. Madział grał dość równo przez niemal cały sezon, notując jedynie drobniejsze dołki formy, ale i tak cały czas spełniał kluczową rolę na boisku w barwach LKSu.

Na drugiej pozycji Koti oraz bracia Młockowie i cała trójka ma za sobą niezły sezon po ponownej grze w lidze okręgowej. Adrian solidnie wywiązywał się ze swoich zadań defensywnych oraz dość często włączał się do akcji w ofensywie na skrzydle, pod koniec sezonu już porządnie się zadomawiając na boku obrony, choć w grywał w tym roku również na boku pomocy. Adi zdobył w tym sezonie 2 bramki i raz asystował. Natomiast Kamil i Dawid mieli nierówne rundy. Na jesień często grając razem w środku pola uzyskali po 4 asysty, Kamil 5 goli, natomiast Dawid 4 bramki. Na wiosnę już nie wyglądało to tak dobrze statystycznie ponieważ tylko Kamil dołożył 1 gola w ostatnim meczu sezonu. Boro jednak głównie już grywał na środku obrony i raczej był w wyższej formie niż jesienią, a Dawid jak zazwyczaj zmagał się z różnymi kontuzjami i wiosenna forma nie była zbyt dobra, gorsza niż jesienią.

Na 3 miejscu Feder oraz Tomek, dwaj szybcy zawodnicy LKSu. Feder strzelił w sezonie 7 bramek i to dobry wynik bo rzadko grywał w pierwszym składzie, a częściej pełnił rolę dżokera. Jednak jak już był na boisku to wprowadzał sporo zamętu u rywali i ożywienia w grze LKSu. Natomiast Tomek stracił okresy przygotowawcze, ale i tak był bardzo wartościowym młodzieżowcem jak już wracał do gry i pojawiał się na boisku. Tomek zdobył 7 bramek i zaliczył 4 asysty, często robiąc dużo udanych akcji na skrzydle, w obronie oraz pod bramką przeciwnika.

STATYSTYCZNE PODSUMOWANIE SEZONU 2013/2014 LKS GOLA ŚWIDNICKA:

LKS Gola Świdnicka sezon zakończył na 7 pozycji w tabeli z dorobkiem 41 punktów. Na ten dorobek złożyły się następujące rezultaty: porażka i remis z Nową Rudą, remis i porażka z Bystrzycą Górną, porażka i remis ze Kłodzkiem, wygrana i porażka ze Świebodzicami , porażka i remis ze Złotym Stokiem, wygrana i porażka z Jaworzyną, remis i wygrana z Polonią/Stalą II, wygrana i remis z Jedliną, porażka i wygrana z Kamieńcem Ząbkowickim, wygrana i porażka z Bardem, remis i wygrana z Czarnym Borem, dwie wygrane z Jaszkową Dolną, dwie porażki z Piławą Górną, porażka i wygrana z Lądkiem, remis i wygrana z Kudową.

Ogólnie u siebie 8 wygranych, 4 remisy i 3 porażki, bramki 40-21 oraz na wyjeździe 3 wygrane, 4 remisy i 8 porażek, bramki 17-26 co daje razem 11 wygranych, 8 remisów i 11 porażek, bramki 57 - 47