Wyszukiwarka

Aktualności

Zagaszona Iskra

• autor: dawid1987, 2015-06-08 18:01

W niedzielę 7 czerwca LKS Gola Świdnicka w 28 kolejce ligi Okręgowej pokonał na swoim boisku Iskrę Jaszkowa Dolna 5:0...

Od początku tego spotkania przewaga należała do LKSu, który już w 15 minucie wyszedł na prowadzenie. Na boku piłkę otrzymał Bartek Ingram, wbiegł w pole karne i zagrał po ziemi na krótki słupek, a tam Maciek Madziała uprzedził obrońce Iskry i trafił przy słupku, 1-0. Już 5 minut później z własnej połowy długą piłkę za obrońców gości zagrał Bartek Zacharski, za piłką pobiegł Jarek Lato i w polu karnym spokojnie strzelił po długim rogu obok bramkarza, 2-0. Po kolejnych 5 minutach padła kolejna bramka, Ze środka boiska między obrońców zagrał Jarek Lato, do piłki dobiegł Tomek Skowronek i mimo towarzystwa zawodnika z Jaszkowej trafił za 16-tki po długim rogu, a piłka jeszcze odbiła się od słupka, 3-0. Przed przerwą były jeszcze szanse na podwyższenie, ale pozostało trzybramkowe prowadzenie.

Po przerwie wiele się nie zmieniło w obrazie gry i to LKS nadal bardziej dominował, choć goście też próbowali zagrażać Naszej bramce. W 55 minucie z bocznej strefy boiska Grzesiek Fedorowicz zagrał w pole karne do Jarka Lato, który zwodem położył na murawie obrońcę oraz bramkarza Iskry i przerzucił nad nimi piłkę do siatki, 4-0. W 65 minucie padła kolejna bramka po rzucie rożnym, gdy obrońcy z Jaszkowej zbili piłkę na 11 metr do Grześka Fedorowicza, który następnie silnym strzałem umieścił piłkę w bramce gości, 5-0. Do końca spotkania jeszcze było kilka okazji, ale i tak LKS odniósł okazałe zwycięstwo.