Wyszukiwarka

Aktualności

Wygrana - kiepska seria przerwana!

• autor: dawid1987, 2015-06-01 00:47

W sobotę 30 maja LKS Gola Świdnicka w 26 serii gier ligi Okręgowej pokonał na swoim boisku Skalnik Czarny Bór 3:1...

Początek tego spotkania mógł źle się ułożyć dla Naszego klubu, gdy w 3 minucie goście dograli piłkę z boku pola karnego w Naszą 5-tkę i tam napastnik Skalnik wbiegł przed Naszych defensorów, ale trafił tylko w słupek. Później LKS osiągnął lekką przewagę, częściej bywając przy piłce i to dało efekt w 20 minucie po klepce w środku pola i zagraniu Maćka Turzańskiego do Maćka Madziały przed 16-tkę, gdzie po przyjęciu Maciek strzelił między nogami obrońcy gości, a bramkarz nie sięgnął piłki, która po jego ręce wleciała do bramki, 1-0. Po bramce Nasza ekipa miała jeszcze okazję podwyższyć prowadzenie przed przerwą ale zabrakło skutecznego wykończenia.

Po przerwie LKS nadal kontrolował poza chwilowymi przestojami grę. W 60 minucie udało się powiększyć prowadzenie po wrzutce w pole karne, gdzie głową piłkę zgrał Bartek Ingram i z pierwszej piłki kozłującą piłkę uderzył Tomek Skowronek, trafiając przy słupku na 2-0. 5 minut później Tomek dołożyć drugą swoją bramkę, strzelając niemal tak samo jak parę minut wcześniej, tylko że tym razem doszedł do piłki odbitej w polu karnym przez obrońcę przyjezdnych, 3-0. W 70 minucie sędzia uznał, że Maciek Turzański zbyt wolno opuszcza boisko schodząc na zmianę i pokazał mu drugą żółtą kartkę a w efekcie czerwoną i zmiana została anulowana a LKS musiał sobie radzić w 10-tkę. Już 3 minuty później Skalnik wykorzystał przewagę liczebną i po wrzutce ze środka boiska w pole karne i zgraniu głową, zawodnik z Czarnego Boru pewnie strzelił w długi róg, 3-1. Goście do końca meczu próbowali jeszcze odrobić straty i mieli przewagę, jednak mało konkretnych sytuacji, a LKS starał się kontrować Skalnika, jednak już nie padło więcej bramek. Dzięki temu zwycięstwu LKS przerwał kiepską serię 4 meczów bez zwycięstwa z rzędu i zdobył cenne punkty.