Wyszukiwarka

Aktualności

Decydująca końcówka w Zdroju

• autor: dawid1987, 2015-04-20 11:56

W rozegranym 18 kwietnia spotkaniu 20 kolejki ligi Okręgowej LKS Gola Świdnicka zremisował na wyjeździe ze Zdrojem Jedlina-Zdrój 2:2...

W pierwszej połowie tego spotkania przewagę osiągnął LKS, jednak częstsze przebywanie przy piłce nie przełożyło się na ilość sytuacji podbramkowych. Natomiast gospodarze rzadziej przebywali w Naszym polu karnym, ale pod konie pierwszej połowy wykorzystali swoją szansę. Do podbitej przed polem karnym piłki doszedł pierwszy zawodnik Zdroju i z powietrza zagrał za plecy obrońców LKSu, a tam znalazł się napastnik z Jedliny i po minięciu bramkarza strzelił do pustej bramki, 0-1.

Po przerwie gra była już bardziej wyrównana, ale sytuacji bramkowych nadal nie było zbyt wiele i dopiero w 70 minucie LKS zdołał wyprowadzić szybką akcję, po której ze środka na skrzydło do Bartka Ingrama zagrał Maciek Madziała. Bartek podciągnął trochę z piłką i zagrał po ziemi w pole karne, a tam Rafał Wilk uderzył obok wychodzącego bramkarza, 1-1. 10 minut póżniej po strzale z rzutu wolnego bramkarz Jedliny odbił piłkę w bok, a następnie po zagraniu w pole karne z tej odbitki w trudnej sytuacji padając Rafał Wilk trafił jedynie w słupek po nodze obrońcy Zdroju. Gdy mecz zbliżał się do końca, w 88 minucie do prostopadłej piłki ze swojej połowy wybiegł Tomek Skowronek i przebiegając pół boiska znalazł się w polu karnym i próbował dograć do dobrze ustawionego Grześka Fedorowicza, jednak piłka odbiła się od nogi obrońcy Zdroju. Ale Fedor przejął odbitą piłkę, a następnie spokojnie strzelił obok bramkarza i obrońcy gospodarzy, 2-1. Gdy wydawało się że LKS wywiezie 3 punkty z tego wyjazdu to piłkarze z Jedliny zdołali wyrównać w ostatnich sekundach doliczonego czasu gry. Po rzucie z autu piłka została wybita w bok pola karnego, a tam gracz Zdroju z powietrza kopnął wysoko lecącą piłkę w pole karne LKSu, gdzie na długim słupku z powietrza akcję gospodarzy zamknął kolejny zawodnik gospodarzy, 2-2. Po tej bramce sędzia zakończył to spotkanie.