Wyszukiwarka

Aktualności

Szóstka z małym minusem

• autor: dawid1987, 2015-04-12 15:49

W rozegranym 11 kwietnia spotkaniu 19 kolejki ligi Okręgowej LKS Gola Świdnicka wygrał na swoim boisku z Trojanem Lądek Zdrój 6:1...

Początkowe minuty meczu były wyrównane i to Trojan mógł pierwszy wyjść na prowadzenie w 15 minucie, jednak w zamieszaniu po rzucie rożnym zawodnik gości, który trafił do bramki LKSu był na pozycji spalonej. Następnie Nasza drużyna osiągneła lekką przewagę, coraz częściej stwarzając zagrożenie pod bramką Lądka. I w końcu pod koniec pierwszej połowy udało się wyjść na prowadzenie, gdy po wrzutce w pole karne bramkarz gości wypuścił piłkę z rąk, Rafał Wilk zastawił ją przed obrońcami i odegrał do tyłu do Michała Czernickiego, który trafił przy słupku, 1-0.

Po przerwie przewaga LKSu zdecydowanie wzrosła i już po 55 minucie prowadzenie zostało powiększone. Z narożnika 16-tki uderzał Maciek Madziała, do odbitej przez bramkarza piłki doskoczył Adrian Krzykalski i posłał piłkę do siatki, 2-0. Następne minuty to kolejne 2 gole: najpierw z boku piłkę wzdłuż bramki dośrodkował Adrian Krzykalski, a akcję na długim słupku domknął Adrian Kotus, 3-0. Po chwili ponownie wrzucał Adrian Krzykalski, ale Rafał Wilk nie zdołał wykończyć akcji, do odbitej od obrońców piłki doszedł Michał Czernicki i trafił z bliska w okienko bramki Trojana, 4-0. W szeregach LKSu po 4 bramce nastąpiło rozluźnienie i goście wtedy strzelili honorową bramkę po niedokładnych wybiciach Naszych zawodników i akcji skrzydłem gracza z Lądka, który po zablokowanym swoim dośrodkowaniu dobił, uderzając pod poprzeczkę, 4-1. 15 minut przed końcem z boku 16-tki piłkę w pole karne dograł Bartek Ingram a Rafał Wilk wykończył spokojnie tą sytuację, 5-1. 5 minut później odbijaną w polu karnym piłkę przejął Adrian Krzykalski i odegrał do Rafała Wilk, który trafił w długi róg bramki przyjezdnych, 6-1. W końcówe jeszcze po rzucie rożnym Kamil Młocek trafił głową piłkę, która uderzyła w poprzeczkę i wyszła w boisko. Było jeszcze więcej doskonałych sytuacji w drugiej połowie, jednak zostały one zmarnowane, ale trzeba się cieszyć z okazałej wygranej, która jest najwyższą wygraną dotychczas LKSu w lidze Okręgowej i dała awans na 7 pozycję w tabeli po zrównaniu się punktami z Trojanem.