Wyszukiwarka

Aktualności

Victoria zatrzymana w Goli!

• autor: dawid1987, 2014-11-10 13:25

W rozegranym 9 listopada spotkaniu 14 kolejki ligi Okręgowej LKS Gola Świdnicka pokonał na swoim boisku Victorię Świebodzice 3:1...

Nasz zespół dobrze rozpoczął spotkanie z dotychczasowym liderem, grając z zaangażowaniem i konstruując zagrożenie pod bramką gości. Już w 3 minucie po rzucie rożnym pod bramką Victorii piłka znalazła się przed polem karnym, gdzie Tomek Skowronek zagrał ją górą w pole karne, a tam Adrian Krzykalski głową przelobował wychodzącego bramkarza ze Świebodzic i piłka znalazła się w bramce, 1-0. Goście po bramce nadal nie mogli się otrząsnąc i to LKS miał trochę większą przewagę, którą potwierdził w 22 minucie. Spod linii bocznej boiska Bartek Ingram rzucił długą piłkę za obrońców w pole karne, a do piłki uprzedzając bramkarza Victorii dobiegł Tomek Skowronek i przerzucił technicznie piłkę nad golkiperem przyjezdnych, 2-0. Do przerwy już Świebodzice przeważały w posiadaniu piłki jednak poza wrzutkami w pole i strzałami z rzutów wolnych nie stwarzała klarownych sytuacji.

Po przerwie Świebodzice przeważały i próbowały odrobić straty, jednak długie piłki i wrzutki nie przynosiły zbyt dużo zagrożenia. A LKS próbował kontrować aby dobić swojego przeciwnika. Dopiero w 70 minucie Victoria miała doskonałą sytuację na bramkę kontaktową. Przed polem karnym piłka odbiła się od ręki zawodnika LKSu, a sędzia podyktował rzut karny dla gości. Jednak strzał gracza ze Świebodzic trafił w słupek a dobitka innego zawodnika Victorii była niecelna. Jednak w 82 minucie goście strzelili bramkę kontaktową, gdy długa piłka przeszła za Naszą obronę i zawodnik przyjezdnych z bliska pokonał awaryjnie broniącego z konieczności w tym meczu Adriana Kotusa, 2-1. Victoria próbowała wyrównać jednak w 88 nadziała się na kontrę LKS, gdy Tomek Skowronek pobiegł skrzydłem i zagrał w pole karne, a tam piłkę przed piątką przyjął Grzesiek Fedorowicz i trafił przy krótkim słupku na 3-1. LKS tym sposobem zdobył cenne punkty i sprawił niespodziankę pokonując dotychczasowego lidera, który po tym meczu spadł na drugie miejsce w tabeli i seria 12 spotkań bez porażki Victorii została przerwana.