Wyszukiwarka

Aktualności

Zamek zdobył więcej bramek..

• autor: dawid1987, 2014-10-27 12:53

W rozegranym 26 października spotkaniu 12 kolejki ligi Okręgowej LKS Gola Świdnicka przegrał na swoim boisku z Zamkiem Kamieniec Ząbkowicki 1:2...

Od początku spotkania wyraźną przewagę osiągnął Zamek i niemal co chwilę stwarzał zagrożenie pod Naszą bramką. W jednej z nich po rzucie rożnym zamykający akcję napastnik gości trafił z bliska w słupek i piłka wyszła poza linię końcową. Nasza drużyna prezentowała się bardzo słabo a mimo tego po szybkiej kontrze objęła prowadzenie. Ze środka boiska na skrzydło zagrał Maciek Turzański a tam piłkę przyjął Grzesiek Fedorowicz i po minięciu w polu karnym jednego z obrońców uderzył przy krótkim słupku, 1-0. Radość z prowadzenia nie trwała jednak długo bo już 2 minuty później sędzia podyktował pierwszego w tym meczu karnego, po tym jak napastnik Zamka zahaczając o nogę obrońcy LKSu upadł na murawę. Zawodnik z Kamieńca po chwili pewnie wykorzystał karnego, 1-1. Nie minęło 5 minut a sędzia podyktował drugiego karnego dla gości za zagranie ręką Naszego obrońcy w stykowej sytuacji. Jednak tym razem zawodnik Zamka się pomylił i strzelił obok bramki. Następne 5 minut i arbiter znów zagwizdał 11-nastkę dla Zamka! Dopatrzył się zagrania ręką zawodnika LKSu po wrzutce z rzutu rożnego. Napastnik drużyny z Kamieńca spróbował po raz trzeci i tym razem trafił w bramkę, ale świetnie wybronił jego strzał Piotrek Bęc. Do przerwie więc udało się utrzymać szczęśliwy remis.

Po zmianie stron gra była juz bardziej wyrównana i to LKS częściej gościł pod bramką Zamka. Jednak paradoksalnie mimo że goście mieli już mniej sytuacji to w 65 minucie dość szczęśliwie zdobyli drugą bramkę. Po długiej piłce w pole karne nastąpiło nieporozumienie Naszych obrońców i do odbitej przez nich piłki przed pole karne dopadł zawodnik Zamka i z pierwszej piłki trafił idealnie i piłka odbijając się od słupka wpadła do bramki LKSu, 1-2. Do końca spotkania LKS próbował wyrównać większą siłą jednak brakowało skuteczności i 100%-towych sytuacji, natomiast goście groźnie kontrowali. Najbliżej LKS był powodzenia po zagraniu Maćka Turzańskiego z rzutu wolnego w pole karne, jednak zamykający akcję Dawid Młocek trafił piłką w słupek po strzale głową.