Czarny Bór w Boguszowie-Gorcach

• autor: dawid1987, 2014-10-16 12:15

W sobotę 18 października LKS Gola Świdnicka w 11 kolejce ligi Okręgowej zagra w Boguszowie-Gorcach ze Skalnikiem Czarny Bór, który tam rozgrywa swoje domowe pojedynki. Początek meczu o godzinie 15:00, natomiast zbiórka oraz wyjazd o godzinie 13:00...

Skalnik Czarny Bór po 10 kolejkach zajmuje 7 miejsce w tabeli 14 punktami na koncie ( 4 zwycięstwa, 2 remisy i 4 porażki ) oraz bramkami 10-14. Co ciekawe mimo wysokiego miejsca w tabeli Skalnik jest najmniej skuteczną obecnie drużyną w lidze Okręgowej, ale jak widać bardzo efektywną. Dla równowagi obrona Czarnego Boru to ścisła czołówka ligi. Skalnik jeśli wygrywał to jedną bramką, a jeśli przegrywał to też jedną bramką ( z wyjątkiem porażki 0:5 w Nowej Rudzie ) tocząc za każdym razem wyrównane pojedynki ze swoimi rywalami. Obecnie klub z Czarnego Boru notuje dobrą serię 4 meczów bez porażki z rzędu.

W poprzednich dziesięcioleciach Skalnik zaliczał naprzemiennie występy od klasy B do ligi Okręgowej. Pierwszy pobyt w lidze Okręgowej Czarnego Boru to 8 sezonów z rzędu w latach 90-siątych. W poprzednim sezonie natomiast Skalnik był beniaminkiem ligi Okręgowej po awansie z A-klasy i sezon ukończył w środku stawki na 9 pozycji.

LKS w najbliższą sobotę po raz pierwszy spotka się ze Skalnikiem w spotkaniu o punkty  oraz pierwszy raz w swojej historii zagra spotkanie w sobotę zamiast niedzieli. Nasz klub nie ma jeszcze na koncie wyjazdowej wygranej w lidze Okręgowej i na pewno ciężko będzie to zmienić na boisku w Boguszowie-Gorcach ponieważ konieczne do tego jest przełamanie mocnej obrony Czarnego Boru i zatrzymanie ich dobrej serii, ale wszystko okaże się już w sobotę wieczorem.