Wyszukiwarka

Aktualności

Cenne zwycięstwo z Kolibrem

• autor: dawid1987, 2014-06-09 16:21

W niedzielę 8 czerwca LKS Gola Świdnicka w 29 serii spotkań A-klasy pokonał na wyjeździe Koliber Uciechów 2:1...

Ostatni mecz wyjazdowy Naszej drużyny w tym sezonie rozgrywany był przy upalnej pogodzie więc tempo meczu nie było najwyższe. Jednak od początku spotkania optyczną przewagę posiadał LKS i mimo niezłych okazji długo nie mógł zdobyć bramki. Gospodarze odgryzali się kontrami, jednak nie mieli zbyt dużo sytuacji strzeleckich. Jedyna bramka w pierwszej połowie padła w 33 minucie meczu, gdy z rzutu wolnego w pole karne piłkę wrzucił Dawid Młocek, a przed bramką znalazł się Grzesiek Fedorowicz i z powietrza trafił nogą obok bramkarza Kolibra, 1-0.

Po przerwie wiele się nie zmieniło, nadal LKS miał więcej okazji do strzelenia bramki, jednak kilka niewykorzystanych sytuacji zemściło się w 75 minucie meczu. Koliber wykonywał rzut wolny i wrzuconą w pole karne piłkę głową przedłużył jeden z graczy Uciechowa i uzyskał wyrównanie, 1-1. Jednak już 5 minut później Nasza drużyna ponownie wyszła na prowadzenie. Ze skrzydła piłkę wrzucił w pole karne Grzesiek Hliwa, a obrońcy gospodarzy wybili ją przed pole karne. Tam górną piłkę opanował Kamil Młocek i mocno uderzył następnie z półwoleja przy słupku, 2-1. W końcówce meczu przewagę osiągnął Koliber, jednak udało się utrzymać korzystny wynik do końca, a co za tym idzie pozycję lidera przed ostatnią kolejką ligową.