Wyszukiwarka

Aktualności

Ślęża pokonana - LKS nadal na szczycie

• autor: dawid1987, 2014-04-20 11:18

W rozegranym 19 kwietnia spotkaniu 21 kolejki A-klasy LKS Gola Świdnicka pokonał na swoim boisku Ślężę Ciepłowody 5:0...

Mecz rozpoczeli zawodnicy Ślęży, jednak już w pierwszej akcji stracili piłkę i bokiem pognał Tomek Skowronek, przygotował sobie piłkę i wrzucił na długi słupek, a tam akcję domknął Bartek Ingram i po rękach bramkarza trafił obok słupka po kilkudziesięciu sekundach spotkania na 1-0. Później LKS grał już mało dokładnie, choć miał sytuacje do podwyższenia, jednak Ślęża miała lepszą na wyrównanie, gdy zawodnik z Ciepłowodów trafił w słupek za 16-tki. Dopiero w czasie doliczonym pierwszej połowy jeden z obrońców gości stracił piłkę na rzecz Maćka Madziały, który dograł ją w pole karne do Maćka Turzańskiego, a ten uderzył obok bramkarza na 2-0.

Po przerwie LKS zagrał już nieco lepiej i podwyższył prowadzenie około 65 minuty. Grzesiek Fedorowicz powalczył o piłkę i odebrał ją obrońcy Ślęży a następnie został sfaulowany w polu karnym. Piłka po strzale z 11-stki Adriana Pikosa wpadła do bramki po rękawicach bramkarza i odbiciu się od słupka, 3-0. Później akcje Naszej drużyny nabrały tempa i po jednej z nich Bartek Ingram wrzucił z prawej flanki na głowę Grześka Fedorowicza, który pewnie trafił niemal w okienko bramki, 4-0. Następnie z obrony dłuższą piłkę rzucił Adrian Pikos i przejął ją Grzesiek Fedorowicz, biegnąc ze skrzydła w kierunku bramki, strzelił z ostrego kąta po krótkim rogu pod poprzeczkę na 5-0. Przed końcem meczu padła jeszcze jedna bramka dla LKSu, ale sędzia zauważył pozycję spaloną. Ślęża natomiast mogła strzelić gola honorowego, lecz ponownie gracz z Ciepłowodów trafił w słupek.